Navigace

Aloe Vera gel, nádory a žaludeční vředy

Ze všech stran slyšíme, že se neustále zvyšuje počet pacientů s nádorovým onemocněním neboli rakovinou. Při klasickém způsobu léčby (chemoterapie, radioterapie) se onkolog snačí o zničení rakovinných buněk ve větším počtu než buněk zdravých. Vedlejšími účinky bývá poškozování buněk v kostní dřeni a zažívacím traktu, výrazné oslabení imunity, snížení krvetvorby a vstřebávání živin ve střevech. Imunitní systém klasicky léčených pacientů má velký problém se zdoláváním i jinak banálních infekcí a likvidací nově vznikajících nádorových buněk.

K tomu se přidává silná podvýživa, která vyhlídky pacienta na dlouhodobé přežití zhoršuje. Ve statistikách se uvádí, že až 40% s rakovinou pacientů umírá právě na podvýživu, kterou nezpůsobuje nádor, ale agresivní charakter klasické protinádorové terapie.


plantáž Aloe Vera

Komplementární medicína a její význam

Naštěstí přibývá lékařů, kteří si uvědomují potřebu řešit velmi závažné nemoci, mezi které bezesporu nádorová onemocnění patří, komplexněji, s využitím všech dostupných možností tzv. komplementární medicíny, česky řečeno doplňkové léčby. Konvenční léčbu doplňují o většinou přírodní látky s "léčivými" účinky, zejména byliny, enzymy a různé potravinové doplňky. Mezi nimi vyniká liliovitá rostlina Aloe. O účincích jejího gelu se dovíte více např. zde: www.aloe-gel.eu.

Aloe Vera a žaludeční vředy

Během nedávno provedených výzkumů se zjistilo, že hlavním viníkem při vzniku žaludečních vředů jsou bakterie Helicobacter pylori. Názory, že žaludeční vředy vznikají hlavně kvůli stresu, tučné a příliš kořeněné stravě, jsou již překonané. Potravinové doplňky, zejména orálně podávaný Aloe Vera gel napomáhají urychlení hojivých procesů.

Stejně dobře jako poškozenou kůži, dokáže Aloe vera gel regenerovat poškozenou žaludeční sliznici. Makromolekuly mukopolysacharidů z Aloe vera gelu chrání buňky v žaludeční stěně a utychlují hojení žaludečních vředů. Gel navíc zlepšuje vstřebávání živin ve střevech, harmonizuje imunitu a zvýšením obsahu hemoglobinu v červených krvinkách zvyšuje dodávky kyslíku do všech tkání. A to je pro organismus pacienta velmi dobré. O tom, jak pozitivně působí Aloe vera gel na žaludeční vředy, najdete na internetu dostatek zajímavých informací.

Pití Aloe Vera gelu a jeho účinky

Aloe vera gel je komplexní koktejl přírodních látek, kterých v něm bylo prokázáno a izolováno kolem dvou set. Aloe funguje jako dokonalý dirigent celého orchestru těchto biologicky aktivních látek. To je hlavním důvodem mimořádných účinků gelu. Aloe Vera je královna léčivek a takové označení jí právem náleží…

Po internetu kolují dohady o tom, že některé plantáže Aloe Vera v Mexiku jsou ve vlastnictví USA, jejichž federální sklady obsahují ve větších množstvích aloe gel. Pro případ jaderné katastrofy nebo jaderných útoků, které, i když je "studená válka" již dávno minulostí, stále hrozí ze strany fanaticky se chovajících subjektů. Další zajímavostí je, že některé látky z Aloe gelu, jako např. aloe-emodin a aloe-lecitin působily při pokusech in vitro (ve zkumavce) protinádorově a protileukemicky.

Odkazy